KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17144569
nr 1714 4569
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Motiv från Slussen. Oramat löst blad. Signerad, numrerad 236/310. Bildmått: 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 42x48 cm
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop:
400 kr
måndag 28 juli 2025
kl 18:35:11
Sture Kjellström
Läs mer om Sture Kjellström